tardebanner

نقد برای المنت فشنگی

همچنین تحمل این سنسور در برابر اکسید شدن در دماهای بالا بهتر نوع K می باشد. ترموکوپل های نوع T را می توان در اتمسفرهای اکسید کننده، احیا کننده یا بی اثر و همچنین شرایط خلاء استفاده کرد. سیم های مشکی رنگ نیز اتصالات یا پارپ های مولتی متر را نشان می دهند. در این مولتی متر میان ورودی های ترموکوپل و سنسور دما فاصله وجود دارد. ترموکوپل قطعه ای است که در کنار سر شعله قرار دارد ودر تماس مستقیم با شعله است و ساختمان داخلی آن از آلیاژی ساخته شده که در برابر حرارت بالای ۲۰۰ درجه در حدود چند میلی ولت برق تولید می کند به کمک این روش برق به قطعه ای دیگر بر روی شیر به نام بوبین منتقل شده و بوبین را فعال می کند . خمش های قابل ایجاد در این نوع حرارت ساز ها می تواند مطابق با خواسته مشتریان ساخته شده و از قطر ۶ میلی متر تا ۲۲ میلی متر قابل تغییر می باشد.ضمنا جنس پوسته می تواند از انواع مختلفی انتخاب شود که قابلیت تحمل دمایی بالا در بلند مدت تا ۸۷۰ درجه سانتیگراد را داشته باشد و قابلیت انتقال گرمایی و ولتاژی آن تا ۶۰۰ ولت می باشد.

به این معنی است که وقتی محل اتصال دو فلز سرد یا گرم شود، ولتاژی تولید خواهد شد که توانایی این را دارد که به دما بازگردد. زمانی که تغییر دمایی در نقطه اتصال دو فلز نا مشابه رخ می دهد، ولتاژی ایجاد می شود. در این صورت در دو سر دیگر که آزاد هستند برق تولید میشود. با توجه به نوع ترموکوپل و اندازه گیری ولتاژ تولید شده می توان تغییرات دما را محاسبه کرد. این سنسور باید به یک دستگاه نمایشگر یا دستگاه دیجیتال وصل شود که تغییرات دمایی را نمایش دهد.

ترموکوپل چیست

در تصویر بالا تغییرات دما موجب تولید ولتاژ در قسمت Cold junction می شود. با بالا تر رفتن دمای محل اتصال دو فلز، ولتاژ تولیدی افزایش می یابد و در حقیقت ترموکوپل در هر دما، ولتاژ معینی تولید می کند و در نتیجه در صورتی که بتوانیم این ولتاژ را به صورت دقیق اندازه گیری کنیم، قادر خواهیم بود دمای محل اتصال را به صورت دقیق اندازه گیری کنیم. ترموكوپلها به دليل رنج گسترده اندازه گيري و دقت بالا يكي از محبوبترين و پر مصرفترين سنسورهاي دما است اما در صورتي كه فاصله محل نصب تا محل قرأت يا كنترل دما زياد باشد استفاده از ترموكوپل با ترانسميتر ضروري است در غير اين صورت خطا و عدم دقت اندازه گيري حتمي خواهد بود. ترموکوپل نوع B بسیار شبیه به نوع R و نوع S است، اما خروجی آن کمتر است.

هرچه قطر غلاف پروب کوچکتر باشد، پاسخ سریعتر است، اما حداکثر دما ممکن است کمتر باشد. معمولاً جهت جلوگیری از آسیب دیدن ترموکوپل آن را درون غلاف فلزی یا سرامیکی قرار میدهند. این ولتاژ همان ولتاژ نقطه ی اتصال سرد یا Vcj است. با استفاده از این اختلاف ولتاژ امکان محاسبه ی اختلاف دما بین نقطه ی اتصال سرد و نقطه ی اتصال گرم وجود دارد. این شیلد انعطاف بسیار بالایی دارد و در برابر دما، ضربه های مکانکی مقاوم است. این وسیله کاربردی دارای انواع و اقسام مختلفی بوده و در سایز بندی های مختلف ساخته و وارد بازار میشود. انواع مختلفی از آنها وجود دارد که هر کدام از نظر محدوده دما، دوام، مقاومت در برابر لرزش، مقاومت شیمیایی و سازگاری با کاربردها، ویژگیهای متفاوتی دارند. این محصول در صنایع مختلف ویژگی ها و کاربرد های چشم گیری دارد و با کیفیت و کارایی بی نظیری طراحی و تولید و روانه بازار فروش شده است. گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما با ترکیبی از تجربه، کیفیت و خدمات ممتاز و اعتماد شما توانسته است راه حل های جامع و محصول با کیفیت در زمینه اندازه گیری دما، همراهی مطمئن برای کلیه صنایع کشور باشد.

نوع K: رایجترین نوع ترموکوپل، ارزان، قابل اعتماد و دقیق است. بنابراین ابزار دقیق به تمام آن چیزی اطلاق میشود که با اندازه گیری و کنترل ارتباط پیدا میکند بنابراین مهمترین کاربرد ترموکوپل در ابزار دقیق نیز انجام فرایند اندازهگیری دما است که بوسیله این دستگاه انجام میگیرد. ترموکوپل که اشتباها به آن ترموکوبل هم میگویند یک وسیله ی رایج و کاربردی در اندازه گیری الکتریکی دما میباشد این وسیله نوعی مولد برق بوده که اختلاف دما بین دو نقطه را تبدیل به ولتاژ میکند. دما و ولتاژ تولیدی در ترموکوپل باهم رابطه ی مستقیم داشته که در صورت بالا رفقتن دمای محل تقاطع ولتاژ تولیدی افزایش پیدا میکند. در فرمول بالا V(TC) و V(CJ) به ترتیب ولتاژ های ترموکوپل و نقطه اتصال سرد هستند. که این سری جزو رایج ترین و مرسوم ترین نوع های Thermocouple هستند. سنسورهای ترموکوپل برند مانیاد صنعت رادین آژند، جزو باکیفیت ترین سنسورهای اندازه گیری دما محسوب می شوند. مشاوره درست و صحیح با کارشناسان خبره حوزه برق صنعتی در زمینه خرید جفت های حرارتی، جفت های گرمایی، کاوشگرهای دما، پروب دما (به خصوص ترموکوپل)، به شما عزیزان کمک می کند تا صحیح ترین سنسور اندازه گیری دما را خریداری کنید.

المنت حرارتی چیست

این محصول کاربردی از پرمصرف ترین سنسور ها به شمار می روند .این سنسور ها دارای تیپ های مختلف T,E,PT100,J,K,R.S.B می باشند . محصول از قبل به علاقه مندی ها اضافه شده! از معایب ترموکوپل ها، غیر خطی بودن، تماسی بودن (در معرض اغتشاش و شوک و …)، دقت متوسط را می توان نام برد. استفاده می شوند. در صورت قرار گرفتن در معرض گوگرد در معرض شکست قرار می گیرند. نحوه تعویض ترموکوپل اجاق گاز نیز به این صورت است که ابتدا ما باید تمام نکات ایمنی را رعایت کنیم و از قطع جریان برق اطمینان حاصل کنیم.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد المنت فشنگی لطفا از صفحه ما بخواهید.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

تماس با ما