نگران باشله سازمان ملل متحد از اخراج یتیمان اوکراینی برای فرزندخواندگی به روسیه |

میشل باچله به شورای حقوق بشر گفت که دفتر او، OHCHR، در حال بررسی ادعاهایی است مبنی بر اینکه جوانان از یتیم خانه ها در دونباس گرفته شده اند، جایی که روسیه به طور پیوسته در میان درگیری های شدید در هفته های اخیر به دست آورده است.

“OHCHR هنوز نمی تواند این ادعاها را تایید کند یا تعداد کودکانی که ممکن است در چنین موقعیتی قرار گیرند. باشله گفت. ما نگران برنامه های ادعایی مقامات روسیه برای اجازه جابه جایی کودکان از اوکراین به خانواده های فدراسیون روسیه هستیم. که به نظر نمی رسد شامل مراحلی برای الحاق خانواده یا احترام به منافع کودک باشد

مراقبت های سازمانی

قبل از حمله روسیه در 24 فوریه، وجود داشت بیش از 91000 کودک در یتیم خانه ها، مدارس شبانه روزی و سایر موسسات اوکراین به گفته صندوق کودکان سازمان ملل متحد یونیسف، برای جوانان.

آژانس سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد که از گزارش‌هایی آگاه است که روسیه «ممکن است اصلاح قوانین موجود برای تسهیل ردیابی سریع پذیرشn” از یتیمان از دونباس.

یونیسف بر این عقیده است فرزندخواندگی هرگز نباید در حین یا بلافاصله پس از شرایط اضطراری رخ دهد. نمی توان کودکانی را که در طی شرایط اضطراری بشردوستانه از والدین خود جدا شده اند یتیم فرض کرد. باید هر فرصتی برای الحاق خانواده فراهم شود.»

جدیدترین کاوشگر

در یک کنفرانس مطبوعاتی در کیف در روز چهارشنبه، کمیسیون تحقیق درباره اوکراین – که به درخواست کشورهای عضو در ماه مارس توسط شورای حقوق بشر ایجاد شد – گفت که شواهدی که دریافت کرده است نشان می دهد که «تعداد قابل توجهی از کودکان به طور موقت ناپدید شده اند. سرزمین های اشغالی، به ویژه کودکان مؤسسات».

جاسمینکا دزومهور، یکی از افراد، گفت، با این حال، در حال حاضر “شواهد روشنی” در مورد تعداد جوانان گمشده از مراکز دولتی وجود ندارد و تایید گزارش هایی مبنی بر انتقال آنها به روسیه و دادن تابعیت بسیار دشوار است. سه محقق این هیئت را تشکیل می دهند.

در یک کنفرانس مطبوعاتی برنامه ریزی شده در پایتخت اوکراین به مناسبت اولین بازدید بازرسان از این کشور، اریک موز رئیس کمیسیون تحقیق گفت که این هیئت به بوچا، ایرپین، خارکف و سومی، مکان های مشکوک به جنایات جنگی سفر کرده است.

شهادت دردناک

کفش های پسرانه در چادر صلیب سرخ برای مادران و کودکان در ایستگاه قطار Lviv در اوکراین نشان داده شده است.

در بوچا و ایرپین، کمیسیون اطلاعاتی در مورد کشتار خودسرانه غیرنظامیان، تخریب و غارت اموال و همچنین حملات به زیرساخت‌های غیرنظامی از جمله مدارس دریافت کرد. موسی گفت.

در خارکف و منطقه سومی، کمیسیون تخریب مناطق بزرگ شهری را مشاهده کرد که گفته می شود در نتیجه بمباران هوایی، گلوله باران یا حملات موشکی علیه اهداف غیرنظامی بوده است.

بر اساس وظایف خود، کمیسیون همچنین گزارش هایی را از افراد آواره داخلی از جمله افرادی از شرق اوکراین شنید که قصد دارد آنها را بیشتر بررسی کند.

خانم عضو کمیسیون گفت که این شهادت ها شامل “داستان های تخریب اموال غیرنظامیان، غارت، حبس، بدرفتاری و ناپدید شدن غیرنظامیان، و همچنین گزارش هایی در مورد تجاوز جنسی و سایر اشکال سوء استفاده جنسی است.” زومهور.

آقای دکتر با توصیف 10 روز کار هیئت مدیره “مولد” بود. موسی خاطرنشان کرد که افراد “داستان های دردناک” خود را به اشتراک گذاشته اند که در صورت تایید، “ممکن است از ادعاهایی حمایت کند که نقض جدی قوانین بین‌المللی حقوق بشر و حقوق بشردوستانه بین‌المللی، شاید به جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت، در این مناطق انجام شده است.“.

در هفته ها و ماه های آینده، کمیسیون قبل از به روز رسانی شورای حقوق بشر در ماه سپتامبر، از سایر مناطق اوکراین بازدید خواهد کرد.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما