هالیوود، هم دیوانه و هم آرام، برای اعتصاب نویسندگان

نویسندگانی که در حال تقلا برای تکمیل فیلمنامه هستند. مجریان و تهیه کنندگان برنامه های رقیب در اواخر شب، تماس های گروهی را برای بحث در مورد برنامه های احتمالی تشکیل می دهند. جمعی از مقامات اتحادیه و فیلمنامه نویسان در اتاق های کنفرانس به طراحی تابلوهای پیکت با شعارهایی مانند “آینده نویسندگی در خطر است!”

با نزدیک شدن به اعتصاب هالیوود، سرعتی دیوانه وار در سراسر جهان سرگرمی رخ داد تا اینکه 11500 نویسنده تلویزیونی و فیلم به طور بالقوه هفته آینده از آنجا خارج شوند.

امکان اعتصاب نویسندگان تلویزیون و سینما – آیا آنها، نمی توانند، چگونه می توانند؟ – برای هفته ها موضوع اصلی گفتگو در صنعت بوده است. و در روزهای اخیر، یک تغییر قابل توجه رخ داده است: مردم دیگر از یکدیگر نمی پرسند که آیا اعتصاب برگزار می شود و شروع به صحبت در مورد مدت زمان کرده اند. آخرش چقدر بود؟ (100 روز در سال 8-2007.) طولانی ترین آن چقدر بود؟ (153 روز در سال 1988.)

این اولین موضوعی است که در هر جلسه، هر تماس تلفنی مطرح می‌شود و هرکسی ادعا می‌کند که منبع داخلی خود را در مورد مدت زمان ادامه اعتصاب و اینکه آیا کارگردان‌ها و بازیگران نیز بیرون خواهند رفت، دارند، که واقعاً یک فاجعه است. لورا لوئیس، بنیانگذار Rebelle Media، یک شرکت تولید و تامین مالی برنامه‌هایی مانند “Tell Me Lies” در Hulu و فیلم‌های مستقلی مانند “Mr. فهرست مالکوم.»

اتحادیه های نماینده فیلمنامه نویسان در حال مذاکره با بزرگترین استودیوهای هالیوود برای عقد قرارداد جدیدی هستند تا جایگزین قراردادی شود که روز دوشنبه منقضی می شود. قرارداد کارگردانان و بازیگران در 30 ژوئن به پایان می رسد.

خانم “من از نویسندگان حمایت می کنم.” لوئیس گفت. هرچند چالش برانگیز است. همانطور که ما شروع به بهبودی از همه گیری می کنیم، ممکن است دست به اعتصاب بزنیم.”

در هفته‌های اخیر، نویسندگان تلویزیون برای رسیدن به ضرب‌الاجل‌هایی که استودیوها بالاتر رفته‌اند، رقابت کرده‌اند. برخی از نویسندگان تلویزیونی که نگران احتمال بی‌درآمدی برای ماه‌ها هستند، تلاش کرده‌اند پروژه‌های جدیدی را پیش ببرند – برای “شروع کردن”، اصطلاح عامیانه هالیوود برای یک قرارداد نوشتن امضا شده، که معمولاً پیش پرداخت را به همراه دارد.

یکی از عوامل برجسته استعدادیابی که مانند برخی دیگر در این مقاله به دلیل حساسیت شرایط به شرط ناشناس ماندن صحبت کرد، گفت که “عجله دیوانه‌وار” برای تکمیل معاملات قبل از هفته آینده وجود دارد. برخی از نویسندگان شروع به برداشتن دارایی های شخصی خود از دفاتر استودیو در انتظار خروج از خانه کردند.

به همین ترتیب، هفته گذشته مدیران استودیو شروع به تماس با تهیه کنندگان کردند تا به آنها بگویند طوری رفتار کنند که گویی اعتصاب قطعی است و مطمئن شوند که تمام تغییرات لحظه آخری در فیلمنامه گنجانده شده است، بنابراین تولید برخی از سریال ها می تواند حتی در غیاب نویسندگان در صحنه فیلمبرداری ادامه یابد. . مدیران اجرایی در مواردی که تشخیص دادند فیلمنامه کاملاً آماده نبود، تولید سریال های دیگر را تا پاییز به تعویق انداختند.

رئیس یکی از شرکت‌های تولید این هفته گفت که او به خاطر یک پروژه تلویزیونی در خطر از هم پاشیدن است، زیرا ستاره فقط برای مدت محدودی در دسترس بود و فیلمنامه آماده نبود.

قرار است اتاق نویسندگان کمدی کمدی ABC «آبوت ابتدایی» در روز دوشنبه تشکیل شود – روزی که قرارداد منقضی شود.

بریتانی نیکولز، تهیه کننده و نویسنده این سریال گفت: «من برنامه ریزی می کنم تا زمانی که قرار است به سر کار برگردیم، به سر کار برگردم. “و اگر این اتفاق نیفتد، من در صف اعتصاب سر کار خواهم بود.”

اگر اعتصابی رخ دهد که می تواند از روز سه شنبه آغاز شود، نمایش های آخر شب، از جمله برنامه هایی که توسط استفن کولبرت، جیمی فالون و ست مایرز برگزار می شود، احتمالا تاریک خواهند شد. میزبانان آخر شب و تولیدکنندگان برتر آن‌ها کنفرانس‌های تلفنی برگزار کرده‌اند تا در مورد واکنش هماهنگ در صورت بروز اعتصاب، مانند آنچه در زمان همه‌گیری انجام دادند، بحث کنند.

در خلال سال 2007، نمایش‌های آخر شب به مدت دو ماه تاریک شدند تا اینکه در اوایل سال 2008 به تدریج شروع به بازگشت کردند، حتی با وجود نویسندگانی که هنوز در صف اعتصاب بودند. جیمی کیمل در جریان اعتصاب از جیب خود به کارکنانش پول پرداخت کرد و بعداً توضیح داد که باید به هوا برگردد زیرا پس‌اندازش تقریباً از بین رفته است.

آقای. کیمل و سایر مجری‌ها، مانند کانن اوبراین، با بازی سعی کردند بدون نویسندگان یا مونولوگ‌های استانداردشان برنامه‌هایی را کنار هم بگذارند. از سوی دیگر، جی لنو مونولوگ‌های «Tonight Show» خود را نوشت و اتحادیه‌های نویسندگان را در این روند خشمگین کرد.

اگرچه در محافل تلویزیونی ابهامات زیادی وجود دارد، بخش‌هایی از هالیوود نیز وجود دارد که طبق معمول در آن‌ها فعالیت داشته است.

به نظر می‌رسید که مدیران سرویس‌های استریم چیزی را به نمایش می‌گذارند که یکی از ماموران ارشد ویلیام موریس اندیوور آن را «حس آرامش ترسناک و عجیب و غریب» می‌نامد، شاید به این دلیل که شرط می‌بندند هر اعتصابی کوتاه خواهد بود. اکثر سرویس‌های استریم برای کاهش هزینه‌ها تحت فشار بوده‌اند – حتی استودیو آمازون که به جیب عمیقی رفته بود، 100 نفر را روز پنجشنبه اخراج کرد – و اعتصاب یک راه سریع برای انجام این کار است: با کاهش تولید، هزینه‌ها به شدت کاهش می‌یابد.

ریچ گرینفیلد، بنیانگذار شرکت تحقیقاتی LightShed Partners، در این ماه به سرمایه گذاران نوشت: «این می تواند به سوددهی قابل توجهی بهتر از حد انتظار استریم منجر شود».

در چندین استودیو فیلم، احساس هشدار کمی وجود دارد، تا حدی به این دلیل که اعتصاب تقریباً هیچ تأثیری بر برنامه اکران تا بهار آینده نخواهد داشت. (تجارت فیلم تقریباً یک سال قبل کار می کند.) یکی از عوامل فیلم گفت که همه در مدار او برای جشنواره فیلم کن آماده می شوند که از 16 مه آغاز می شود و شامل اولین نمایش فیلم هایی مانند “ایندیانا جونز و شماره گیری سرنوشت” و «قاتلان ماه گل»، جدیدترین اثر مارتین اسکورسیزی. بسیاری از مدیران سینما نیز در این هفته مشغول CinemaCon بودند، همایشی برای اپراتورهای تئاتر در لاس وگاس.

جان فیثیان، مدیر اجرایی انجمن ملی تئاتر گفت: «فرآیند نویسندگان تقریباً 18 ماه تا دو سال تا نمایش فیلم‌ها در سینماهای ما فاصله دارد، بنابراین برای مدتی طولانی تأثیری را نخواهید دید.» صاحبان در حال حاضر نوشته‌های زیادی در قوطی یا کامپیوتر برای پروژه‌هایی که استودیوها در حال تولید هستند، وجود دارد.»

در شرکت والت دیزنی، بزرگترین تامین کننده درام ها و کمدی های تلویزیونی تحت پوشش اتحادیه (890 قسمت برای فصل 2021-2022)، نگرانی های فوری بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. دیزنی به عنوان بخشی از یک طرح نامرتبط برای حذف 7000 شغل در سراسر جهان تا پایان ژوئن، روز دوشنبه شروع به توزیع هزاران برگه صورتی کرد. این شرکت روز چهارشنبه با شکایت از فرماندار دوباره خبر داد. ران دیسانتیس از فلوریدا.

در خلال خروج اتحادیه های صنفی قبلی، شبکه های تلویزیونی برنامه های واقعی بیشتری را سفارش دادند که در صلاحیت اتحادیه های نویسندگان نیست. “پلیس” طولانی مدت در طول اعتصاب 1988 سفارش داده شد، در حالی که اعتصاب 2007-2008 به نمایش هایی مانند “شاگرد مشهور” و “بزرگترین بازنده” کمک کرد.

پل نینشتاین، یکی از مدیران اجرایی شرکت تولید Project X که جدیدترین فیلم «جیغ» و «مأمور شب» نتفلیکس را ساخته است، گفت در ماه گذشته افزایش زیادی در پخش تلویزیونی واقعیت داشته است، هرچند شرکت تولیدی برای ساخت تلویزیون بدون فیلمنامه شناخته شده نبود.

او گفت: “به یکباره همه یک نمایش واقعی دارند.” و این برای من بسیار مرتبط با اعتصاب است.

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

تماس با ما