هفت کشته بر اثر باران شدید 14 منطقه در راجستان | اخبار راجستان

جیپور: باران‌های موسمی شدید زندگی عادی را در چندین بخش از شرق و مرکز راجستان متوقف کرد، جاده‌ها، ریل‌های راه‌آهن، مناطق مسکونی کم ارتفاع و بیمارستان‌ها را آب گرفت و جان هفت نفر را از یکشنبه شب گرفت. پیش‌بینی می‌شود روز سه‌شنبه رگبارهای بیشتری در حدود ده‌ها منطقه ببارد. یک پسربچه هفت ساله روز دوشنبه در آبهای جاری در منطقه مورلیپورا در جیپور پایتخت ایالت، که در آن چندین منطقه بر اثر غرقابی غرق شده بود، در آبهای جاری زهکشی سرریز شد.

سه مورد مرگ ناشی از غرق شدن از Ajmer، دو مورد از Nagaur و یک مورد از Tonk گزارش شده است. پی سی کیشان، منشی مدیریت حوادث طبیعی و امداد رسانی گفت: بارندگی بسیار شدید در مناطق سیروحی، اجمر، پالی و کارائولی رخ داده است اما وضعیت سیلابی وجود ندارد.

بارش شدید باران در 10 منطقه از جمله جیپور، جالوره، بهاراتپور، اودایپور و اجمر ثبت شد. وی گفت: تیم های امدادی به حالت آماده باش درآمده اند. کوه ابو در سیروحی بیشترین میزان بارندگی در 24 ساعت گذشته منتهی به بامداد دوشنبه را با 231 میلی متر به ثبت رساند. چندین مکان در سیروهی، اجمر، پالی، کارائولی، جیپور، جالوره، تونک و سیکار با قطع آب مواجه شدند.

داستان های پرطرفدار cre

آب باران همچنین وارد بخش‌های بزرگ‌ترین بیمارستان دولتی ایالت در جیپور – بیمارستان ساوای من سینگ – و بیمارستان JLN آجمر شد. ریل های راه آهن در ایستگاه راه آهن اجمر زیر آب رفت. راه آهن شمال غرب 18 قطار و 7 قطار را به دلیل قطع آب لغو کرد. قطارهای آسیب دیده مقاصدی مانند سریگانگاناگار، بیکانر، جایسالمر، اجمر و بارمر را با ریشیکش، جامو تاوی، چاندیگار، امریتسار، باتیندا و بهیوانی به هم متصل می کنند.

اداره هواشناسی هشدار زردی را برای بارندگی شدید در الوار، بانسوارا، باران، بهاراتپور، دائوسا، دهلپور، دانگارپور، کارائولی، ساوای مادوپور، سیروهی و اودایپور در روز دوشنبه و در باران، بوندی، دانگارپور، جالاوار، کوتا، پراتاپگاره صادر کرده است. و ساوای مادوپور در روز سه شنبه. این ایالت دارای 33 ناحیه است.

IMD از چهار کد رنگ برای هشدارهای آب و هوا استفاده می کند – سبز (بدون نیاز به اقدام)، زرد (تماشا کنید و به روز باشید)، نارنجی (آماده باشید) و قرمز (اقدام کنید). به گزارش اداره کل هواشناسی، در جاده ابو در سیروحی (160 میلی متر)، اجمر (137 میلی متر)، بنیوس در پالی (128 میلی متر) و ماسالپور در کراولی (120 میلی متر) بارندگی شدید بوده است. سامبهار در جیپور، باگودا در جالوره (هر دو 99 میلی متر) و تونک (98) تا ساعت 8:30 صبح روز دوشنبه.

سیروحی تا غروب بیشترین میزان بارندگی با 62.5 میلی متر را به ثبت رساند و پس از آن دابوک (اودایپور) با 61.9 میلی متر بارندگی رخ داد. در جیپور، بسیاری از مناطق به دلیل آب گرفتگی با ازدحام ترافیک مواجه شدند و شهر تا عصر دوشنبه 51.8 میلی متر بارندگی داشت.

ریشی 7 ساله روز دوشنبه در منطقه مورلیپورای جیپور هنگامی که سعی داشت دمپایی خود را بیرون بیاورد در یک لوله فاضلاب جارو شد. جسد پیدا شد و برای انجام مراحل بعدی به بیمارستان کانواتیا منتقل شد. پراکاش راجپوروهیت، کلکسیونر جیپور، مناطقی را که با آب گرفتگی مواجه بودند، از جمله جاده سیکار، بالاجی دهار، جاده نیوارو، جوتوارا، پانچیاوالا، جاده سیرسی، گیرداریپورا، جاده اجمر، جواهر ناگار و شهر محصور شده بازرسی کرد.

این مجموعه به افسران شرکت شهرداری میراث جیپور، شرکت شهرداری بزرگ جیپور و اداره توسعه جیپور دستور داد تا از رفع فوری مشکل زهکشی در مناطق پرآب و همچنین امداد رسانی به مردم اطمینان حاصل کنند. در اجمر، یک افسر کمیسیون خدمات عمومی راجستان (RPSC) شب گذشته در سیلابی در منطقه ایستگاه پلیس الوار گیت غرق شد.

SHO شیام سینگ گفت که جسد دیلیپ سینگ روز دوشنبه پیدا شد. یک زن 40 ساله گولابی دیوی و دخترش مینا (15 ساله) روز دوشنبه به طور تصادفی در یک برکه در منطقه ویجی نگر در منطقه اجمر سقوط کردند. اجساد پس از تشریح به اعضای خانواده تحویل داده شد.

پلیس گفت که دو مرد به نام های مانیش و راوی (حدود 30 سال) عصر یکشنبه در یک حوضچه مزرعه در منطقه گاچیپورا در ناحیه ناگاور غرق شدند. کالبدشکافی روز دوشنبه انجام شد و اجساد تحویل داده شدند.

در منطقه تنک، آیان خان پسر 17 ساله عصر دوشنبه در حوضچه ای غرق شد. یک تیم از SDRF جسد را پیدا کردند و به سردخانه یک بیمارستان محلی منتقل کردند.

آب وارد خانه های مناطق کم ارتفاع در تونک شد. ناظر بیمارستان اس ام اس آچال شارما گفت: آب باران وارد برخی از بخش های این بیمارستان شد. وی گفت: بیماران به بخش های دیگر منتقل شدند و آب پاکسازی شد. در اجمر نیز آب باران وارد بیمارستان JLN شد و مشکلات زیادی را برای بیماران و کارکنان بیمارستان ایجاد کرد.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما