هماهنگ کننده کمک های بشردوستانه سودان جنوبی: خشونت علیه امدادگران باید متوقف شود |

سارا نیانتی در بیانیه ای کشتن یک پرستار که با یک سازمان امدادرسانی بین المللی در 10 فوریه در شهر آگوک رخ داد و چندین غیرنظامی از جمله امدادگران مجروح شدند را محکوم کرد.

70000 آواره

گزارش ها حاکی از آن است که حدود 70000 نفر در اثر جنگ آواره شده اند و عملیات های بشردوستانه از جمله خدمات مراقبت های بهداشتی به طور موقت به حالت تعلیق درآمده است.

خانم گفت همچنین در همان روز، یک امدادگر در جریان درگیری در MirMir در ایالت یونیتی بر اثر تیراندازی کشته شد. نیانتی.

از سال 2013، 130 کارگر بشردوستانه هنگام ارائه کمک و خدمات کشته شده اند که اکثریت قریب به اتفاق آنها اتباع سودان جنوبی هستند.

کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل متحد در پی بازدید اخیر حقیقت یاب از این کشور نسبت به افزایش خشونت سیاسی و دو قطبی شدن میان جوامع در سراسر جوان ترین کشور جهان هشدار دادند.

مراکز امدادی و بهداشتی بسته شد

بر اساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده از سوی، علاوه بر این، گزارش شده است که مرکزی که به عنوان فضای امن برای زنان و دختران طراحی شده بود غارت شد، یک مرکز بهداشتی و تغذیه به طور موقت بسته شد و مسیر دسترسی به 500000 نفر از مردم نیازمند در یونیتی ایالت به خطر افتاد. دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل، OCHA.

یک حادثه دیگر در یونیتی ایالت رخ داد، درست دو روز بعد، زمانی که یک خودروی بشردوستانه مشخص شده در مسیر حرکت به سمت یک مرکز بهداشتی مورد آتش سوزی قرار گرفت که منجر به آسیب جدی به سه کارمند بهداشتی شد.

تلاش برای زنده ماندن

بر اساس گزارش OCHA، سودان جنوبی با بالاترین سطح ناامنی غذایی از زمان استقلال در سال 2011 مواجه است و درگیری داخلی وحشیانه بین جناح های رقیب در سال 2013 آغاز شد.

آخرین تجزیه و تحلیل IPC نشان می دهد که بین آوریل و جولای سال گذشته، 7.2 میلیون نفر در مرحله بحران تخمین زده شده اند که از این تعداد 2.4 میلیون نفر در سطح نیاز اضطراری هستند. حدود 108000 نفر در شش شهرستان با سطوح فاجعه باری از ناامنی غذایی حاد مواجه بودند.

خانم خانم گفت: “این اعمال وحشتناک خشونت علیه غیرنظامیان و افراد بشردوستانه باید متوقف شود.” نیانتی. «هر روز مردم در سودان جنوبی برای بقای خود تلاش می کنند و خشونت در کشوری که مصمم به حرکت به سوی صلح است، جایی ندارد.

«حمله علیه غیرنظامیان و انسان‌دوستانه و دارایی‌های آنها، همراه با تخریب و غارت کمک‌های در نظر گرفته شده برای آسیب‌پذیرترین افراد غیرقابل قبول است. آنها همچنین به شدت بر توانایی ما برای ارائه کمک تأثیر می گذارد. نیانتی ادامه داد.

محیط امن مورد نیاز است

بشردوستانه که متعهد به کاهش رنج مردم متاثر از خشونت، ناامنی غذایی، آب و هوا و بحران بهداشتی در سودان جنوبی هستند، هر روز جان خود را به خطر می اندازند تا کمک های بسیار مورد نیاز را به افراد آسیب پذیر در آنجا ارائه دهند.

خشونت و تهدید مکرر علیه انسان‌دوستانه و دارایی‌های آنها منجر به جابجایی کارگران و تعلیق فعالیت‌های نجات جان در سودان جنوبی شده است.

بر اساس گزارش OCHA، در مجموع 322 کارگر بشردوستانه تنها در سال 2021 جابجا شدند.

ما برای کار کردن به محیطی امن نیاز داریم تا بتوانیم روی مواردی که بیشترین اهمیت را دارد تمرکز کنیم: کمک به افراد نیازمند در سودان جنوبی»، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد تکرار کرد.

خانم خانم با ابراز همدردی با خانواده های امدادگران کشته شده در آگوک و میرمیر. نیانتی یادآور شد که حملات علیه غیرنظامیان و دارایی های بشردوستانه نقض فاحش قوانین بشردوستانه بین المللی است.

جامعه بشردوستانه از همه طرف‌های درگیری خواست تا به قوانین بین‌المللی احترام بگذارند و از غیرنظامیان و پرسنل و دارایی‌های بشردوستانه محافظت کنند و از مقامات خواست تا تحقیقات کامل در مورد مرگ‌ها انجام دهند.

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما