هنگام عبور از فرودگاه در کنار مهمانان خارجی خجالت می کشم.

رستم قاسمی در روند بهره برداری از باند 29 فرودگاه سمت چپ مهرآباد و آغاز عملیات ساخت ترمینال 100 هزار متر مربعی این فرودگاه و ایجاد مرکز پشتیبانی کنترل فضایی کیشور اظهار داشت: وضعیت حمل و نقل کیشور خوب نیست، گفت: برای کپی برداری با مشکل مواجه هستیم. با این حال سرعت قطار کمتر از 10 کیلومتر در ساعت است و بسیاری از واگن ها و لوکوموتیوها بیش از دو برابر قدمت دارند.

Бы программ Ильна; وی ادامه داد: در حال حاضر 400 هزار کامیون تردد دارند و امروز باید 200 هزار کامیون از ناوگان خارج شود و سالانه چند هزار میلیارد تومان برای سوخت اضافی ناوگان فرسوده پرداخت می کنیم.

وزیر راه و شهرسازی بر وضعیت فرودگاه های کیشور تاکید کرد. من به خاطر وظایفم به 60 کشور دنیا سفر کرده ام و واقعا وقتی از کشورهای خارجی به فرودگاه می رسم انگار از یک شهر بزرگ وارد روستایی شده ام.

وی ادامه داد: این فرودگاه ها شایسته جمهوری اسلامی ایران نیستند و من واقعا شرمنده مهمانان خارجی هنگام عبور از تونل فرودگاه هستم و این وضعیت فرودگاه کیشور شایسته مردم و جمهوری اسلامی ایران نیست. .

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در بخش هوایی با وضعیت سخت حقوق و دستمزد مواجه هستیم، ادامه داد: در حال حاضر وضعیت درآمدی و اقتصادی کارگران هوایی فاجعه است و تا وضعیت این کارگران. منطقی است، ادامه کار دشوار خواهد بود.

وی افزود: لازم است شورا در این زمینه اقدام ویژه ای انجام دهد. لازم به ذکر است که خلبانان و کارگران هوایی مهمترین و مطمئن ترین مشاغل را در بخش هوایی دارند. یقینا نحوه مرگ انسان ها فرقی نمی کند، اما وقتی در تصادف اتوبوس 40 نفر کشته می شوند، این تصادف در دنیا سر و صدای زیادی به پا نمی کند، اما اگر 40 نفر در سانحه هوایی کشته شوند، همه دنیا می دانند و خودشان هم می دانند. قضاوت در مورد وضعیت هوا؛ بنابراین باید وضعیت کارگران اقتصادی بهبود یابد.

قاسمی گفت: با وجود اینکه امروز شعبه ای در حوزه فرودگاهی افتتاح می شود، گام مهمی است اما کافی نیست و فرودگاه های کیشور نمی توانند در حد 80 میلیون نفر جمعیت کیشور باشند. سالن های فرودگاه مهرآباد به 50 سال پیش برمی گردد و فرودگاه مشهد دیگر قابلیت نشست و برخاست ندارد و فرودگاه مشهد باید به شهر فرودگاهی تبدیل شود.

وی افزود: اگرچه طی یک سال گذشته اقداماتی در بخش هوایی انجام شده و تعدادی هواپیما خریداری شده است، اما این اقدامات کافی نیست.

قاسمی با بیان اینکه کم لطفی برخی از دوستانمان را می بینیم و اجازه انجام برخی اقدامات را نمی دهیم، تاکید کرد: مجوز سرمایه گذاری 20 میلیارد دلاری در حمل و نقل را گرفته ام و اگر اجازه بدهند با این اجازه خرید می کنم. اقدامات اساسی در بخش حمل و نقل از جمله هواپیما و ساختار لکوموتیو قابل انجام است.

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

تماس با ما