(ویدئو) پانگولین های در حال انقراض از حملات سگ های وحشی رنج می برند

در بیشتر زیستگاه های پانگولین، بزرگترین تهدید قاچاق انسان است، اما در تایوان، پستانداران راه راه با تهدید متفاوتی روبرو هستند: افزایش جمعیت سگ های وحشی.

بر اساس این گزارش، تسونگ شائو تانگ، دامپزشک 28 ساله، کارهایی را که یک سگ در یک شیفت کاری طولانی و در بیمارستانی در شهر سینچو می تواند انجام دهد، از نزدیک دیده است.

ماه گذشته او یک پانگولین نر جوان را پیدا کرد که روزها در طبیعت دراز کشیده بود و نیمی از نفس خود را می جوید تا جان خود را نجات دهد.

سونگ گفت در حالی که پانگولین با دقت پانگولین را می چرخاند تا زخم را ضد عفونی کند، زخم بزرگی در دهانش ایجاد شده بود و بافت بدنش از بین رفته بود.

این پنجمین پانگولینی بود که تسونگ و دامپزشکان همکارش از حملات مشکوک سگ نجات دادند.

دامپزشک دیگری گفت: در پنج سال گذشته پانگولین ها بر اثر جراحات آسیب دیده اند که بیشتر آنها از دم بریده شده اند.

پانگولین ها پوسته های بدن سختی دارند و صورتشان پوشیده است و هنگام حمله به شکل توپ در هم می پیچند. آسیب پذیرترین حیوان دم است.

چن توضیح داد: به همین دلیل است که وقتی حمله می‌کنید، دم معمولاً اولین جایی است که گاز می‌گیرد.

در گزارشی که سال گذشته منتشر شد، محققان و مقامات حیات وحش گفتند که حملات سگ‌ها، که بیش از نیمی از مجروحیت‌ها را از سال 2018 تشکیل می‌دهد، به تهدیدی واقعی برای پانگولین‌ها در تایوان تبدیل شده است.

پانگولین ها توسط کارشناسان محیط زیست به عنوان قاچاق شده ترین پستانداران جهان توصیف می شوند و طب سنتی چین عامل اصلی آن است.

اگرچه موهای آنها از کراتین – ماده ای که ناخن ها و موهای ما را تشکیل می دهد – ساخته شده است، اما در میان مصرف کنندگان چینی تقاضای زیادی برای آن وجود دارد، زیرا آنها معتقدند که این ماده به افزایش شیر مادر کمک می کند.

با وجود ممنوعیت جهانی، این تقاضا جمعیت پانگولین ها را در سراسر آسیا و آفریقا از بین برده و به تجارت بین المللی سودآور در بازار سیاه تبدیل شده است.

هر هشت گونه پانگولین در هر دو قاره به عنوان در معرض خطر یا در معرض خطر انقراض فهرست شده اند.

چان فانگ تسه، دامپزشک و محقق در موسسه تحقیقات رسمی گونه های بومی در تایوان، گفت که در دهه 1950 تا 1970، شاهد شکار گسترده پانگولین بودیم.

وی به خبرگزاری فرانسه گفت: شصت هزار پانگولین در تایوان به خاطر پول و پوست کشته شدند.

قانون حفاظت از حیات وحش در سال 1989 به این امر پایان داد، در حالی که افزایش آگاهی زیست محیطی باعث شد تا مردم همسایگان قطبی خود را به عنوان چیزی برای گرامی داشتن و نه یک کالا بپذیرند.

جمعیت پانگولین فورموسان یا پانگولین تایوانی که به آن پانگولین چینی می گویند، از آن زمان به بعد بازگشته است، طبق برآورد محققان که در حال حاضر بین 10000 تا 15000 در طبیعت وجود دارد.

چان هشدار داد، اما رشد سگ های وحشی جزیره – که نتیجه سیاست سال 2017 است، دولت تمایلی به کشتن حیوانات ندارد – به طور جدی بر پانگولین ها تأثیر می گذارد.

پانگولین های منحصر به فرد فرموزان سالی یک بار جفت گیری می کنند و پس از 150 روز بارداری تنها یک فرزند به دنیا می آورند.

چان گفت: ممکن است پرورش پانگولین از پاندا دشوارتر باشد.

افزایش تعداد پانگولین‌های زخمی چالش دیگری را برای دامپزشکان ایجاد کرده است: یافتن مورچه‌ها و موریانه‌های کافی برای تغذیه حیوانات، که اغلب جایگزین‌های خوراک مخلوط را رد می‌کنند. یک پانگولین می تواند هر روز یک توپ فوتبال به اندازه یک مورچه بخورد.

دولت همچنین از ساکنان خواست تا لانه های خود را برای کمک به تغذیه پانگولین ها گزارش دهند. اما پانگولین زخمی باید پس از بهبودی برای فرزندخواندگی به باغ فرستاده شود.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما