پوتین از کنفرانس خبری سالانه صرف نظر کرد و از سوالات احتمالی در مورد جنگ اجتناب کرد

این یک مراسم سالانه روسیه ولادیمیر وی. پوتین بوده است: رئیس جمهور در ماه دسامبر یک کنفرانس خبری گسترده و ماراتن برگزار می کند و نمایشی تا حدودی طراحی شده از گشودگی به پرسشگری و نشان دادن تسلط خود بر مجموعه ای از موضوعات را نشان می دهد.

اما پس از یک سری شکست‌های نظامی در جنگ او در اوکراین، با افزایش تلفات روسیه و تزلزل اقتصاد این کشور تحت تحریم‌ها، او. پوتین تصمیم گرفته است از این سنت چشم پوشی کند. دیمیتری اس پسکوف، آقای سخنگوی پوتین، زمانی که به خبرنگاران در جریان یک جلسه توجیهی روزانه در روز دوشنبه گفت که این رویداد در این ماه برگزار نخواهد شد، دلیلی ارائه نکرد. او این احتمال را مطرح کرد که ممکن است برای سال جدید برنامه ریزی شود.

آقای. پوتین اولین بار در سال 2001، دو سال پس از ریاست جمهوری خود، کنفرانس خبری پایان سال را برگزار کرد. او پس از نخست وزیری در سال 2008 این تمرین را به حالت تعلیق درآورد، اما پس از بازگشت به ریاست جمهوری در سال 2012 آن را از سر گرفت. آخرین باری که به عنوان رئیس جمهور از این رویداد انصراف داد، در سال 2005 بود.

کنفرانس خبری دسامبر که اغلب تا چهار ساعت یا بیشتر طول می‌کشد، یکی از معدود دفعاتی در طول سال بوده است که خبرنگاران خارج از استخر کرملین، از جمله خبرنگاران خارجی، این فرصت را پیدا می‌کنند که مستقیماً از آقای دکتر سوال کنند. پوتین – اگر از آنها فراخوانده شود. اما کرملین همچنین پیش از موعد از خبرنگاران پرسیده است که چه چیزی ممکن است تمایل داشته باشند از آقای دکتر بپرسند. پوتین

از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، صف خبرنگاران در روسیه که تابع دولت نیستند، کمتر از هر زمان دیگری است و امسال دولت انتقاد از جنگ یا ارتش را جرم انگاری کرد. رسانه های خبری مستقل روسیه همگی یا تعطیل شده اند یا به خارج از کشور نقل مکان کرده اند و بسیاری از خبرگزاری های خارجی نیز مجبور به خروج از کشور شده اند.

با این حال، ممکن بود یک گزارشگر روسی یا بین المللی به جزئیات برخی از شکست ها در اوکراین بپردازد و از آقای آقای بپرسد. پوتین سوالات شرم آور در مورد آنها – زنده از تلویزیون ملی.

آقای. پسکوف خاطرنشان کرد که آقای پوتین “به طور منظم با مطبوعات صحبت می کند، از جمله در سفرهای خارجی”، اما چنین تبادلاتی به مجموعه خبرنگارانی محدود می شود که به طور منظم به کرملین منصوب می شوند.

تحلیلگران سیاسی واکنش‌های مختلفی داشتند، از پیشنهاد آقای. پوتین هیچ چشم انداز آینده ای برای ارائه نداشت، زیرا برخی از آداب و رسوم خود را یکنواخت می دانست. یکی از آنها، تاتیانا استانووایا، در کانال تلگرامی خود نوشت که این کنسل نشانه ای بود که آقای. پوتین نمی خواست درگیر مسائلی باشد که به نظر او مسائل جزئی داخلی است یا به سوالات خسته کننده یا معمولی پاسخ دهد.

میخائیل وینوگرادوف، دانشمند علوم سیاسی که ریاست دانشگاه St. بنیاد سیاست پترزبورگ گفت که این اقدام به احساس رکود عمومی در کشور کمک کرد. او گفت با وجود اینکه اتفاقات زیادی در حال رخ دادن است، لغو این رویداد این احساس را به تصویر می کشد که “وضعیت در حال توقف است.”

تهاجمی که آقای. به دستور پوتین در فوریه، روسیه به طور فزاینده ای از نظر اقتصادی و سیاسی منزوی شده است، زیرا کشورهای غربی و دیگران در اطراف اوکراین گرد هم آمده اند و وحدت هدف نادری را نشان می دهند که آنها دوباره با یک سری اقدامات دیپلماتیک در روز دوشنبه نشان دادند.

رهبران گروه 7 دموکراسی ثروتمند یک نشست ویدیویی برگزار کردند و قول دادند که به بازسازی اوکراین که متحمل ویرانی فیزیکی گسترده شده و همچنین به تسلیح آن کمک کنند. آنها گفتند که یک نهاد جدید برای هماهنگ کردن کمک‌های اقتصادی و بازسازی بین‌المللی – شبیه به سازمانی که ماه‌ها برای سازماندهی کمک‌های نظامی فعالیت می‌کرد – می‌تواند برای اولین بار در ماه ژانویه تشکیل جلسه دهد. کنفرانس بین المللی گسترده تری درباره کمک به اوکراین روز سه شنبه در پاریس برگزار می شود.

کشورهای گروه 7 در بیانیه مشترکی اعلام کردند: ما قاطعانه از تلاش‌ها برای تضمین ثبات مالی فوری اوکراین و بهبود و بازسازی آن به سمت آینده‌ای پایدار، مرفه و دموکراتیک حمایت می‌کنیم.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین که از طریق لینک ویدئویی در این نشست سخنرانی کرد، در درجه اول بر نیاز کشورش به تسلیحات بیشتر تمرکز کرد، اما همچنین گفت: “ما باید در بازسازی فعال تر باشیم.”

وزرای خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه نشست جداگانه ای برگزار کردند و توافق کردند که صندوق بازپرداخت تجهیزات جنگی به اوکراین را از 3.5 میلیارد یورو به 5.5 میلیارد یورو (نزدیک به 5.8 میلیارد دلار) افزایش دهند.

بمباران روسیه سیستم‌های انرژی اوکراین را فلج کرده است، برق، گرما و گاهی آب را به میلیون‌ها نفر در یک زمان قطع می‌کند و ترس از زمستان سرد و مرگبار را افزایش می‌دهد.

تحلیلگران نظامی می گویند که آب و هوای سخت فزاینده می تواند به ارتش های متخاصم اجازه دهد تا به نبردهای خط مقدم شدیدتر بازگردند. باران های پاییزی جاده ها و مزارع خاکی را به باتلاق تبدیل کرد و حرکت نظامی را کند کرد، اما زمین دوباره در حال یخ زدن است.

شدیدترین درگیری ها در منطقه دونباس شرقی بوده است، جایی که اوکراین مدعی شد که به گروه واگنر، سپاه مزدور به رهبری یوگنی وی. پوتین که در هماهنگی با ارتش روسیه عمل کرده است. مقامات اوکراینی گفتند که نیروهای آنها روز یکشنبه موشکی شلیک کردند که به هتلی که جنگنده‌های واگنر در کادیوکا، شهری کوچک در استان لوهانسک در آن قرار داشت، اصابت کرد.

سرهی هایدای، رئیس اداره منطقه‌ای اوکراین در تبعید در استان لوهانسک، در پستی در اپلیکیشن تلگرام گفت که «بسیاری» از اعضای نیروی واگنر کشته شده‌اند که نمی‌توان تایید کرد. هیچ بیانیه ای از واگنر وجود نداشت.

آقای. پوتین سعی کرده است زندگی در روسیه را برای اکثر مردم عادی نشان دهد، تصویری که حفظ آن دشوارتر شده است. هزاران سرباز کشته یا زخمی شده‌اند که معمولاً در رسانه‌های دولتی به آن اشاره نمی‌شود. فراخوانی نادرست از حدود 300000 سرباز وظیفه در پاییز امسال باعث تظاهرات شد و هزاران مرد را به فرار از کشور برانگیخت. مقامات اوکراینی پیش بینی می کنند که یک پیش نویس دیگر روسیه به زودی ارائه می شود.

یک کنفرانس خبری می تواند آقای را افشا کند. پوتین به سوالاتی درباره تلفات، سربازی اجباری یا شکست‌های خاص در میدان نبرد مانند حمله به واگنر یا عقب‌نشینی از شهر تصرف شده خرسون. او همچنان اصرار دارد که جنگ در اوکراین طبق برنامه پیش می رود.

آقای. کنفرانس خبری سالانه پوتین معمولاً در فضایی سیرک مانند برگزار می‌شود و خبرنگاران تابلوهایی را تکان می‌دهند که حاوی برخی از عبارات امضای رهبر روسیه است، یا لباس‌هایی از مناطق بومی خود می‌پوشند، به این امید که چشم او را جلب کنند و سؤالی بپرسند. جلسات مجموعه ای در تقویم او هستند، فرصتی برای آقای. پوتین تسلط خود را بر حقایق مؤثر بر تمام جنبه های زندگی روسیه نشان دهد و ظاهراً او را پذیرا برای همه سؤالات نشان دهد.

آقای. با این حال، پوتین رویدادهای متنی را ترجیح می‌دهد و در هفته گذشته چندین نمایش عمومی را با هدف تقویت روایت خود از واقعیت انجام داد، در زمانی که پیروزی روسیه در اوکراین مانند همیشه دور به نظر می‌رسد. آن رویدادهای تلویزیونی ارائه شده توسط آقای. پوتین به‌عنوان یک رهبر تعیین‌کننده، هنوز کاملاً در راس امور است.

گزارش توسط اریکا سولومون، کارلی اولسون، متیو امپوکه بیگ سوگند یان ژوانگ.

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

تماس با ما