پیروزی آیووا بر کارولینای جنوبی 5.5 میلیون بیننده در ESPN جلب کرد

ESPN روز شنبه با استناد به داده های اولیه نیلسن اعلام کرد که پیروزی میخکوب کننده کیتلین کلارک و آیووا بر کارولینای جنوبی جمعه شب در نیمه نهایی مسابقات بسکتبال زنان NCAA توسط میانگین 5.5 میلیون بیننده تماشا شده است. این سومین مخاطب بزرگی است که تا به حال در ESPN برای یک بازی بسکتبال کالج زنانه و بزرگترین مخاطب تاریخ برای یک نیمه نهایی است.

ESPN بیشتر مسابقات زنان را از سال 1996 به نمایش گذاشته است، زمانی که حقوق را از CBS گرفت. تنها بازی‌هایی که تماشاگران بیشتری نسبت به مسابقه آیووا و کارولینای جنوبی به خود جلب کرد، دو فینال مسابقات در اوایل دهه 2000 بود که دیانا تاوراسی و یک تیم کانکتیکات غول‌پیکر سه قهرمانی متوالی را به دست آوردند.

در جمعه شب، کلارک مهارت های تیراندازی و سایر مهارت های تهاجمی خود را برای آیووا به نمایش گذاشت، در حالی که با تیمی که قبلاً شکست ناپذیر کارولینای جنوبی را به دست آورده بود، بازی می کرد که محبوبیت سنگینی برای کسب دومین قهرمانی متوالی بود. این بازی بیش از آن انتظارات بالا را برآورده کرد، کلارک 41 امتیاز کسب کرد – دومین بازی 40 امتیازی متوالی او – و آیووا چندین فشار دیرهنگام توسط Gamecocks را که حتی در شکست نیز عمق خود را به نمایش گذاشتند، متوقف کرد.

بینندگان قوی آیووا-کارولینای جنوبی، و میانگین بیننده 3.4 میلیونی دیگر بازی نیمه نهایی فشرده، بین ایالت لوئیزیانا و ویرجینیا تک، به مسابقاتی کمک می کند که قبلاً یک تورنمنت پربیننده بوده است. قبل از بازی های جمعه شب، بیننده در مقایسه با مسابقات سال گذشته 42 درصد افزایش یافته بود.

فینال یکشنبه، با حضور آیووا و LSU، در زمان پرایم تایم سنتی خود نخواهد بود و در عوض از ساعت 3 بعد از ظهر شرقی آغاز خواهد شد. اما این در ABC خواهد بود، اولین بار در دهه‌های اخیر، فینال در یک کانال پخش نمایش داده می‌شود که در خانه‌های بیشتری نسبت به کانال‌های کابلی مانند ESPN و ESPN2 در دسترس است.

در حالی که ESPN علاقه زیاد به این مسابقات را جشن می گیرد، این می تواند منجر به این شود که این شرکت یا یک پخش کننده دیگر مجبور شود در آینده پول بیشتری خرج کند. حقوق ESPN برای نمایش مسابقات و 28 رویداد دیگر عنوان NCAA، سال آینده منقضی می شود. یک گزارش به سفارش NCAA نشان داد که ارزش مسابقات زنان در سال 2025 حداقل 85 میلیون دلار است. NCAA در قرارداد فعلی ESPN، مسابقات را تنها 6 میلیون دلار ارزش گذاری کرد.

فشارهایی در ورزش های کالج برای شکستن مسابقات زنان برای به حداکثر رساندن ارزش آن و فروش جداگانه حقوق وجود دارد، مانند قرارداد NCAA با CBS و Turner Sports برای مسابقات مردان.

تعداد بینندگان بازی های نیمه نهایی که توسط نیلسن اندازه گیری شده است، هنوز نهایی نشده است. ESPN داده های اولیه را بر اساس آنچه که ملیت سریع نامیده می شود منتشر کرد، نمونه کوچکتری از بینندگان که به سرعت پردازش می شود. اطلاعات نهایی بینندگان تا اوایل هفته آینده مشخص نخواهد شد. در حالی که گاهی اوقات رتبه بندی نهایی به طور قابل توجهی با ملی پوشان سریع متفاوت است، معمولاً اینطور نیست.

و در حالی که واضح است که مسابقات جمعه شب به طور گسترده مشاهده شد، و در سراسر جهان افراد بیشتری بسکتبال کالج زنان، بسکتبال حرفه ای زنان و فوتبال زنان را تماشا می کنند، یک هشدار بزرگ وجود دارد که مقایسه کامل بینندگان را با سال های گذشته دشوار می کند.

در سال 2020، نیلسن شروع به ترکیب آنچه که مشاهده خارج از خانه می‌نامد در داده‌های رتبه‌بندی خود کرد. این اندازه‌گیری که شبکه‌های تلویزیونی سال‌ها برای گنجاندن آن در رتبه‌بندی‌ها تلاش کردند، افرادی را که در بارها، فرودگاه‌ها، باشگاه‌ها و سایر مکان‌های خارج از خانه‌شان تلویزیون تماشا می‌کنند، در نظر می‌گیرد. به طور خاص، این تغییر داده‌های بیننده را برای ورزش‌ها بیشتر از برنامه‌های متنی افزایش می‌دهد، زیرا احتمال بیشتری دارد که ورزش‌ها در تلویزیون در آن مکان‌های عمومی نمایش داده شوند.

در حالی که به ورزش خاصی بستگی دارد، تماشای خارج از خانه باعث افزایش رتبه بندی از 5 تا 10 درصد می شود. یا به عبارت دیگر، اگر نیلسن در سال 2002، زمانی که کانکتیکات اوکلاهما را شکست داد، میزان تماشای بازی را اندازه گیری می کرد، به جای 5.7 میلیون، 6 میلیون تماشاگر بازی را اندازه گیری می کرد.

با این حال، برای درک رشد محبوبیت بسکتبال کالج زنان، فقط باید به تماشاگران مسابقات مردان نگاه کرد. بیننده تمام پنجره های نیمه نهایی منطقه ای مردان و فینال های منطقه ای آخر هفته گذشته در مقایسه با سال گذشته کاهش یافته است – برخی از آنها بیش از 20 درصد.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما