tardebanner

چرا TikTok ممنوع است؟

در ژانویه، یک سناتور جمهوریخواه، جاش هاولی از میسوری، پس از اعمال فشار برای اقدامی که در دسامبر به عنوان بخشی از بسته هزینه ای تصویب شد، لایحه ای را برای ممنوعیت TikTok برای همه آمریکایی ها ارائه کرد که تیک تاک را در همه دستگاه های صادر شده توسط دولت فدرال ممنوع می کرد. یک لایحه جداگانه دو حزبی که در ماه دسامبر ارائه شد، همچنین به دنبال ممنوعیت TikTok و هدف قرار دادن شرکت‌های مشابه رسانه‌های اجتماعی از کشورهایی مانند روسیه و ایران بود.

تا حد زیادی ساکت بوده است، اگرچه کاخ سفید در پاسخ به سؤالات مربوط به TikTok به بررسی مداوم در این هفته اشاره کرد. TikTok سال‌ها در گفتگوهای محرمانه با هیئت بازبینی دولت، کمیته سرمایه‌گذاری خارجی در ایالات متحده، برای پاسخگویی به سؤالات مربوط به رابطه TikTok و ByteDance با دولت چین و مدیریت داده‌های کاربران بوده است. TikTok گفته است که از زمان ارائه پیشنهادی 90 صفحه‌ای در ماه اوت که جزئیات نحوه برنامه‌ریزی این شرکت در ایالات متحده و در عین حال رسیدگی به نگرانی‌های امنیت ملی را ارائه کرده است، تقریباً چیزی نشنیده است.

بسیاری از ممنوعیت‌های موجود TikTok در دولت‌ها و دانشگاه‌هایی اعمال شده‌اند که این قدرت را دارند که یک برنامه را از دستگاه‌ها یا شبکه‌های خود دور نگه دارند.

کیتلین چین، عضو مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی، گفت: ممنوعیتی گسترده‌تر و تحمیلی توسط دولت که آمریکایی‌ها را از استفاده از برنامه‌ای که به آنها اجازه می‌دهد دیدگاه‌ها و هنرشان را به اشتراک بگذارند، باز می‌دارد، می‌تواند با چالش‌های قانونی بر اساس متمم اول قانون اساسی مواجه شود. به هر حال، تعداد زیادی از آمریکایی‌ها، از جمله مقامات منتخب و سازمان‌های خبری بزرگ مانند نیویورک تایمز و واشنگتن پست، اکنون ویدیوهایی را در TikTok تولید می‌کنند.

خانم می‌گوید: «در دولت‌های دموکراتیک، دولت نمی‌تواند آزادی بیان یا بیان را بدون زمینه‌های بسیار قوی و مناسب برای این کار ممنوع کند و هنوز مشخص نیست که ما آن را داریم.» چانه.

مکانیسم دقیق ممنوعیت یک برنامه در تلفن های شخصی نامشخص است.

ام‌اس. چین گفت که ایالات متحده می تواند TikTok را از فروش تبلیغات یا به روز رسانی سیستم های خود مسدود کند و اساساً آن را غیر کاربردی کند.

اپل و سایر شرکت‌هایی که فروشگاه‌های اپلیکیشن را اداره می‌کنند، دانلود برنامه‌هایی را که دیگر کار نمی‌کنند مسدود می‌کنند. جاستین کاپوس، استاد دانشکده مهندسی تاندون دانشگاه نیویورک، گفت: آنها همچنین برنامه هایی را که حاوی محتوای نامناسب یا غیرقانونی هستند، ممنوع می کنند.

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما