tardebanner

چگونه “Terrifier 2” راه خود را برای موفقیت در باکس آفیس کاهش داد

هالووین هنوز چند روز مانده است. اما برای نویسنده و کارگردان دیمین لئون، کریسمس از قبل فرا رسیده است.

دلیلش این است که فیلم ترسناک او “Terrifier 2” – یک دنباله کم‌هزینه و پرخشونت برای فیلم قاتل-دلقک وحشیانه او “Terrifier” (2016) – به موفقیتی غیرمنتظره و بعید تبدیل شده است.

هنگامی که “Terrifier 2” اولین آخر هفته در ماه اکتبر اکران شد، با فروش 805000 دلاری در بین 10 فیلم برتر قرار گرفت. طبق گزارش باکس آفیس موجو، در آخر هفته گذشته، با فروش 1.89 میلیون دلاری، در مجموع 5.2 میلیون دلار در سه هفته، در رده هفتم قرار گرفت.

پس چگونه یک فیلم اسلشر بدون رتبه و تقریباً دو ساعت و نیم – ساخته شده با 250000 دلار و با بازی کسی که نامش را نشنیده اید – به فیلم ترسناک کوچکی تبدیل شد که می توانست؟

لئونه گفت: “سرگرمی و بی باکی.”

این فیلم بیشتر از طریق تبلیغات شفاهی و رسانه‌های اجتماعی از فضای ترسناک زیرزمینی به جریان اصلی تبدیل شد، به‌ویژه پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر خرخر کردن و غش کردن مردم در نمایش. رسانه‌هایی که معمولاً به یک نسخه ترسناک شدید دست نمی‌زنند، مانند برنامه روزانه CBS «The Talk»، همهمه را پوشاند.

با تمام توانش از پسش بر می آیی؟ این فیلم‌های استودیویی بزرگی مانند «پایان‌های هالووین» و «لبخند» را به عنوان پرمخاطب‌ترین فیلم ترسناک این هالووین معرفی می‌کند. حتی اخیراً استیون کینگ توییت کرد در مورد آن

در طول مصاحبه اخیر در یک کافی شاپ میدتاون، لئونه خونسردی خود را حفظ کرد اما به نظر می رسید واقعاً از موفقیت فراری فیلمش غافلگیر شده بود. برای افرادی که از خشونت پس گرفته شده اند، او یک یادآوری داشت: به دلیلی به آن “ترس فایر” می گویند.

او گفت: “من نگران توهین کردن به کسی یا قرار دادن دستور کار نیستم.” “این از جایی می آید که یک طرفدار واقعی ترسناک هستم.”

“Terrifier 2” اولین فیلم مستقلی نیست که از میدان چپ بیرون آمده و به موفقیت اصلی رسیده است. «پروژه جادوگر بلر» و «فعالیت ماوراء الطبیعه» نیز در مقیاس های بسیار بزرگ تری انجام دادند. اما برخلاف آن فیلم‌ها، «ترورفایر ۲» به‌طور تهاجمی و متجاوزانه خشن است.

این فیلم به قدری ترسناک است که باعث می‌شود دیگر فیلم‌های ترسناک موفق امسال مانند «نه» و «تلفن سیاه» شبیه «بلیط بهشت» شوند. ماجرا از جایی شروع می‌شود که در هالووین حومه‌ای آمریکایی توسط دلقک هنر (دیوید هاوارد تورنتون)، یک بوزو روان‌پریخته که قربانیانش را به روش‌های دلخراش، از جمله پوست انداختن، پوست سر کردن و تکه تکه کردن، سلاخی می‌کند، وحشت زده می‌شود – و این فقط است. در یک صحنه شخصیت‌های جدید، عمدتاً جوان، از جمله قهرمان داستان نوجوان (لورن لاورا) و برادر بچه‌اش (الیوت فولام) وجود دارند.

اولین “Terrifier” (برای تماشای رایگان در چندین سرویس استریم) هنگام اکران بر بسیاری از افراد ترسناک پیروز شد، تا حد زیادی به خاطر هنر دلقک، شخصیتی که “سوزن را بین کاملاً ترسناک و کاملاً خنده دار بودن می پیچد. جاناتان دیهان، که یکی از مجریان پادکست فیلم ترسناک Nightmare در خیابان فیلم است، گفت. انجمن قدردانی از هنر دلقک در فیس بوک تقریباً 12000 عضو دارد.

اما چیزی که چشم‌ها را به سمت «ترورفایر 2» می‌کشد چیزی بیش از یک دلقک وحشتناک دیگر است. در جزئیاتی مانند جامپر هارلکین آرت و مجذوب کلاه بالای سر کوچک – و جلوه‌های ترسناک گریم غیردیجیتالی که لئون خودش ساخته است – چیزی که تماشاگران سینما می‌خرند، فیلم‌سازی خانگی است.

DeHaan گفت: “مردم به آن پاسخ می دهند زیرا این یک فیلم مستقل است که به نظر می رسد توسط مردم ساخته شده است و نه یک ماشین غول پیکر استودیویی.” افراد واقعی در صحنه فیلمبرداری هستند که کارها را با دستان خود انجام می دهند و شما می توانید آن را حس کنید.

اما در مورد شوک، پیاده‌روی، پس‌رفتگی چه‌طور؟

DeHaan گفت: “همه ما آرزو می کنیم که “جن گیر” را در تعطیلات آخر هفته ببینیم و استفراغ مردم را در راهروها تجربه کنیم. “این به همان اندازه نزدیک است که شما به آن خواهید رسید.”

کی همچین فیلمی میسازه؟ پسری که در بروکلین به دنیا آمد و در استاتن آیلند بزرگ شد، در خانواده‌ای تحت سرپرستی یک مادر مجرد ایتالیایی آمریکایی که عاشق فیلم‌های کلاسیک بود، او نام تنها پسرش را به نام فرزند دجال در «فال» نامید.

لئونه گفت که مادرش او را با مکان های دیدنی ترسناکی مانند “آرواره ها” و همچنین حماسه های شمشیر و جادویی که او دوست داشت، مانند “The Beastmaster” آشنا کرد.

اما با تماشای “Terrifier 2” کمی تسخیر شد.

او گفت: “او بیش از حد دفع شده بود، فقط سر من فریاد می زد و مثل یک راننده کامیون به من فحش می داد.”

اما در پایان فیلم “او بسیار مغرور بود.” “این نشان افتخار بود.”

برای برخی از تماشاگران، ممکن است این اولین برخورد آنها با غرغر خارق‌العاده باشد، نوعی که ریشه در آثار کارگردان‌های بدجنسی مانند هرشل گوردون لوئیس و لوسیو فولچی دارد. لئونه می‌داند که خشونت در فیلمش ظالمانه است، و او برای واکنش‌های متقابل آماده است. اما او می‌خواهد تماشاگران بفهمند که تماشای آن با هدفی است که بومی ترسناک است.

او گفت: «مرگ و میر ما آنقدر برای ما ویرانگر است که به راه هایی برای پذیرش آن نیاز داریم. او افزود: “جاذبه به وحشت خشونت آمیز، یک مکانیسم مقابله است.”

و اگر مردم در فیلم او بیمار شوند – و لئونه او گفت واقعا امیدوارم هیچ کس این کار را نکند – هی، همه اینها بخشی از فروش است.

او گفت: “گاهی اوقات باید از استثمار استقبال کرد، به خصوص اگر سعی می کنید مورد توجه قرار بگیرید.” «من وانمود نمی‌کنم که از خشونت استفاده نمی‌کنیم. ما هستیم. اما این نوع فیلم‌هایی است که من در بزرگ شدن دوست داشتم.»

مزایا و مشکلات “ترورفایر 2” در یک نمایش در ساعت 10:30 دوشنبه شب اخیر در سالن تئاتر میدان تایمز به نمایش گذاشته شد. (ساعت 10:45 فروخته شد.) 19 نفری که شروع به تماشای فیلم کردند به 17 نفر کاهش یافتند، زمانی که دو مرد پس از اینکه Art the Clown سر مردی را قبل از شروع تیتراژ، از وسط شکستند، از زمین خارج شدند. در پایان 14 نفر بودند، پس از اینکه سه نفر وان پاپ کورن خود را برداشتند و زمانی که یک شخصیت به طرز وحشتناکی سر بریده شد، دست به پا زدن زدند.

در میان کسانی که ماندند، میشل مارتینز، 22 ساله بود. او و گروهی از دوستانش برای دیدن فیلم از بروکلین سفر کردند، زیرا به گفته او، “این نام ترسناک به نظر می رسید.”

و هر بررسی؟ او گفت: «من واقعاً اهل فیلم های ترسناک نیستم. “اما این یکی خوب است.”

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما