کیست MA یوسف علی، تاجر هندی مقیم امارات متحده عربی، که در فروشگاه مواد غذایی شروع به کار کرد، اکنون ارزش خالص 42795 کرور روپیه دارد | اخبار شرکت ها

دهلی نو: در داستان موفقیت امروز ما در مورد ما یوسف علی صحبت خواهیم کرد که به عنوان کارمند در یک فروشگاه مواد غذایی که توسط بستگانش اداره می شد شروع به کار کرد و اکنون پادشاه خرده فروشی خاورمیانه محسوب می شود.

دکتر یوسف علی آرزو داشت وکیل شود

MA یوسف علی، متولد 15 نوامبر 1955، در Thrissur کرالا. یوسف جوان رویای وکیل شدن را در سر می پروراند، با این حال او که از خانواده ای تجاری است، سرانجام وارد تجارت شد. در حدود 15-16، او به پدرش در احمدآباد در گجرات پیوست، جایی که پدرش یک مغازه خواربار فروشی داشت. یوسف همچنین در 18 سالگی دیپلم مدیریت بازرگانی گرفت و همزمان آماده رفتن به دبی بود، جایی که بستگانش مغازه خواربار فروشی داشت. اوایل دهه 1970، دورانی بود که بسیاری از مردم هند، به‌ویژه بخش جنوبی کشور، در جستجوی فرصت‌های شغلی و معیشت بهتر عازم خاورمیانه بودند.

آقای یوسف علی در خواربارفروشی یکی از بستگان در ابوظبی کار می کرد

یوسف در سال 1973 به دبی رسید و از آنجا عازم ابوظبی شد. او همزمان با استخدام در خواربارفروشی بستگانش، به شدت بازار FMCG و نحوه تجارت صادرات و واردات را نیز زیر نظر داشت. یوسف از مکان هایی مانند استرالیا، هنگ کنگ، سنگاپور بازدید کرد تا ترفندها و تجارت های زنجیره ای سوپرمارکت/هایپر مارکت را بیاموزد. در سن 34 سالگی اولین سوپرمارکت خود را در ابوظبی افتتاح کرد که برای سرمایه گذاری های آینده اش تقویت شد. در سال 1995 او بزرگترین سوپرمارکت را در ابوظبی افتتاح کرد و مورد توجه دولت امارات و حتی پادشاه قرار گرفت.

امروز ما یوسف علی یک تاجر میلیاردر هندی است که بیش از 7.5 میلیارد دلار (درآمد) گروه بین المللی LuLu را اداره می کند و دارای 272 فروشگاه و مرکز خرده فروشی در سراسر خلیج فارس و خارج از کشور است. این شرکت بیشترین تعداد هندی را در خارج از هند استخدام می کند.

یوسف علی در میان 100 تاجر برتر هندی در جهان عرب در سال 2018 توسط فوربس خاورمیانه در رتبه اول قرار گرفت.

MA یوسف علی، بنیانگذار گروه لولو

یوسف علی تجارت خود را در هند با افتتاح هتل لولو کنوانسیون در Thrissur کرالا در سال 2006 راه اندازی کرد. او 49.99٪ از بانک سوریه کاتولیک (CSB) و بانک Dhanlaxmi را در سال 2013 خریداری کرد. او مالکیت خود را بر بانک فدرال، واقع در Aluva، به 4.47 درصد در همان سال. اولین مرکز خرید متعلق به گروه لولو در سال 2013 در کوچی افتتاح شد. در سال 2014، او سود 2 درصدی را در بانک هند جنوبی خریداری کرد. یوسف علی در سال 2019 یک مرکز خرید جدید در کرالا افتتاح کرد. سپس گسترش داد و مراکز خرید را در لاکنو و بنگالورو افتتاح کرد. بر اساس گزارش ها، یکی از اعضای خانواده سلطنتی ابوظبی در آوریل 2020 یک میلیارد دلار برای سهم 20 درصدی LuLu پرداخت کرد. طبق گزارش دیگری، او قصد دارد این شرکت خرده فروشی را در سال 2023 عرضه کند.

فوربس گزارش داده است که سایر دارایی های این میلیاردر مستقر در امارات شامل Waldorf Astoria در اسکاتلند و هتل بزرگ اسکاتلند یارد، مقر سابق پلیس متروپولیتن انگلستان است.

محمد یوسف علی خانواده و فرزندان

یوسف علی متاهل، دارای سه فرزند و ساکن ابوظبی، امارات متحده عربی است. دختر او شفینه با ادیب احمد، شخص پشتیبان شرکت Lulu International Exchange و Twenty14 Holdings ازدواج کرده است، در حالی که دختر دیگرش Sabeena با تاجر ثروتمند شمشیر ویلیل ازدواج کرده است.

ارزش خالص کارشناسی ارشد یوسف علی

طبق ارقام شاخص بیدرنگ میلیاردر فوربس، دارایی خالص بیدرنگ MA Yusuff Ali تا تاریخ 14-06-2023 برابر با 5.2 میلیارد دلار (تقریباً 4,27,93,14,00,000 روپیه هند) است.

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما