گرمی اضافه کردن یک دسته Afrobeats را در نظر داردCNN

Afrobeats – صدای تپنده‌ای و ترکیبی که از غرب آفریقا و کشورهای دیاسپورا می‌آید – در بخش بهتری از یک دهه در سطح جهانی در حال افزایش بوده است. در سال های اخیر، این ژانر در فرهنگ پاپ غربی جای پای خود را به دست آورده است و جایزه گرمی مورد توجه قرار گرفته است.

مدیر عامل آکادمی ضبط، هاروی میسون جونیور. اخیراً گفت که گرمی در حال بررسی اضافه کردن یک دسته جایزه برای Afrobeats است. میسون در صحبت با خبرنگاران در غنا در آخر هفته، گفت که با بازیکنانی در این ژانر ملاقات کرده است تا این احتمال را بررسی کند.

او گفت: “ما با تهیه کنندگان، ترانه سراها، هنرمندان، مدیران اجرایی تماس گرفتیم و یک جلسه شنیداری مجازی داشتیم که در آن از سازندگان Afrobeats شنیدیم.” کنفرانس خبری 24 سپتامبر. “[We] فقط در مورد “زیرژانرهای مختلف چیست؟” چه نیازهایی وجود دارد؟ آرزوها چیست؟»

اگرچه ممکن است مدتی طول بکشد تا چنین تغییری ایجاد شود. در طول سال، آکادمی ضبط – گروهی از متخصصان صنعت موسیقی که جوایز گرمی را ارائه می‌کنند – پیشنهادهایی را برای دسته‌های جدید از اعضای خود می‌پذیرد. آن پیشنهادات سپس توسط یک کمیته بررسی و توسط هیئت امنای آکادمی ضبط رای گیری می شود.

به عنوان مثال، در جلسه آوریل 2021، آکادمی ضبط اضافه شدن دو دسته جدید در زمینه موسیقی جهانی و لاتین را تصویب کرد، اما این تغییر در گرمی 2022 اعمال نشد. امسال، آکادمی ضبط پنج دسته دیگر، از جمله ترانه سرای سال و بهترین موسیقی متن برای بازی های ویدیویی و سایر رسانه های تعاملی را اعلام کرد که در گرمی 2023 اجرا می شود.

“هدف من این است که اطمینان حاصل کنم که همه ژانرهای موسیقی از جمله Afrobeats را در گرمی نمایندگی می کنیم. اما این کار باید به درستی انجام شود.» من فکر می کنم جلسه شنیداری هفته گذشته بسیار مهم، بسیار ارزشمند و گامی به سوی این مسیر بود.»

هنرمندان Afrobeats از طریق همکاری با بیانسه، دریک، اد شیران و سایر ستارگان به جریان اصلی پاپ رسیده اند. اما آنها به تنهایی به موفقیت های اصلی دست یافته اند. Burna Boy، Wizkid و Tems هر کدام نامزدهای گرمی شده اند (اگرچه معمولاً به عرصه موسیقی جهانی سقوط کرده اند)، در حالی که Burna Boy در سال 2021 برای آلبوم خود “Twice as Tall” برنده شد. «Love Nwantiti» CKay سال گذشته در TikTok تسلط داشت و سرانجام در نمودارهای بیلبورد ظاهر شد.

شرکت نمودارهای رسمی بریتانیا در سال 2020 چارت تک آهنگ های Afrobeats را راه اندازی کرد، در حالی که بیلبورد امسال یک نمودار Afrobeats مستقر در ایالات متحده را معرفی کرد و بیشتر به رشد این ژانر در خارج از آفریقا و دیاسپورا اشاره کرد.

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما