Asmi Jain، توسعه دهنده 20 ساله هندی، برنده چالش برنامه نویسی سوئیفت اپل WWDC23 | اخبار شرکت ها

دهلی نو: این شرکت روز سه شنبه اعلام کرد، اسمی جین، 20 ساله از ایندور، از جمله برندگان چالش دانشجویی WWDC23 Swift اپل بود که برنامه های اصلی را با استفاده از زبان برنامه نویسی سوئیفت ایجاد کرد. زمین های بازی اپلیکیشن بیش از 30 کشور و منطقه را نشان می دهد و موضوعات مختلفی مانند مراقبت های بهداشتی، ورزش، سرگرمی و محیط زیست را پوشش می دهد.

سوزان پرسکات، معاون روابط توسعه‌دهندگان جهانی اپل گفت: «ما از استعدادی که از توسعه‌دهندگان جوانی که وارد چالش دانشجویی سوئیفت ما می‌شوند، شگفت‌زده شده‌ایم.

او افزود: “ارسال ارسالی نه تنها تعهد نسل آینده به ساخت ابزارهایی را نشان داد که زندگی ما را بهبود می بخشد، بلکه تمایل به پذیرش فناوری ها و ابزارهای جدید و به کارگیری آنها به روش های بدیع و خلاقانه را نشان می دهد.”

جین زمانی که در دانشگاه مدی کپس در ایندور بود، متوجه شد که عموی دوستش باید تحت عمل جراحی مغز قرار بگیرد. در نتیجه او دچار انحراف چشم و فلج صورت شد. جین وارد عمل شد و زمین بازی برنده‌اش را طراحی کرد تا حرکات چشم کاربر را در حالی که سعی می‌کنند توپی را که در اطراف صفحه در حال حرکت است دنبال کنند، ردیابی کند.

هدف این زمین بازی کمک به تقویت ماهیچه های چشم است، و اگرچه توسط عموی دوستش الهام گرفته شده است، جین امیدوار است که بتواند برای افرادی که دارای انواع بیماری ها و آسیب های چشمی هستند از آن استفاده کند. جین گفت: «برای من مهم بود که یک زمین بازی اپلیکیشن ایجاد کنم که بتواند بر زندگی افرادی مانند او تأثیر مثبت بگذارد.

“هدف بعدی من دریافت بازخورد و اطمینان از موثر و کاربرپسند بودن آن است، و سپس انتشار آن در اپ استور. در نهایت، می‌خواهم آن را گسترش دهم تا به تقویت تمام عضلات صورت کمک کند، و امیدوارم روزی می تواند به عنوان یک ابزار درمانی عمل کند که افرادی مانند عموی دوستم می توانند با سرعت خودشان از آن استفاده کنند.”

به گفته او، برنامه نویسی به او اجازه می دهد چیزهایی ایجاد کند که به دوستانش و جامعه کمک کند. او افزود: “این به من احساس استقلال می دهد که بسیار قدرتمند است.” هنگامی که اپل WWDC23 در 5 ژوئن آغاز می شود، برندگان چالش در میان کسانی خواهند بود که به صورت مجازی و حضوری برای دیدن سخنرانی اصلی، رویدادها، آزمایشگاه ها و فعالیت های موجود در سال جاری برای جامعه جهانی توسعه دهندگان اپل حضور خواهند داشت.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما