Mpox اغلب منجر به بیماری شدید، حتی مرگ، در افراد مبتلا به HIV پیشرفته می شود

محققان روز سه شنبه گزارش دادند که در افراد مبتلا به بیماری پیشرفته HIV، ویروس mpox – که قبلا آبله میمون نامیده می شد – اغلب باعث بیماری شدید با نرخ مرگ و میر در حدود 15 درصد می شود.

محققان در کنفرانس رتروویروس‌ها و عفونت‌های فرصت‌طلب در سیاتل گفتند، جدی بودن عفونت مستلزم گنجاندن mpox در میان شرایط فرصت‌طلبانه است که به ویژه برای افراد مبتلا به HIV پیشرفته خطرناک است.

دکتر دکتر می‌گوید: «این یافته‌ها بسیار بسیار واضح است که هر فرد مبتلا به mpox باید آزمایش HIV انجام دهد. کلوئه اورکین، متخصص HIV در دانشگاه کوئین مری لندن و محققی که این کار را رهبری کرد. او و همکارانش همچنین نتایج را در مجله The Lancet در روز سه شنبه شرح دادند.

شیوع mpox در ماه مه گذشته آغاز شد. اگرچه تعداد موارد ابتلا به این بیماری در اکثر مناطق کاهش یافته است، اما تاکنون تقریباً 86000 نفر در 110 کشور جهان را تحت تأثیر قرار داده و 92 نفر را به کام مرگ کشانده است. مطالعات متعدد تخمین زده اند که از 40 درصد تا 50 درصد افراد آلوده با HIV زندگی می کنند.

هنگامی که داروهای ضد رتروویروسی HIV را کنترل می کنند، mpox به همان اندازه خطرناک است که برای افراد بدون عفونت HIV خطرناک است. اما یک مطالعه CDC در سال گذشته، همراه با مشاهدات از شیوع های قبلی در نیجریه، نشان داد که mpox در افراد مبتلا به سطوح بالای HIV شدیدتر و بسیار کشنده تر است.

در مطالعه جدید، یک گروه بین المللی از پزشکان، 382 بزرگسال را در 28 کشور که بیماری HIV پیشرفته داشتند و به mpox آلوده بودند، ردیابی کردند. آنها میزان HIV و تعداد سلول های CD4، نوعی سلول سیستم ایمنی را در این بیماران تجزیه و تحلیل کردند.

محدوده معمول سلول های CD4 از 500 تا 1500 در هر میلی متر مکعب خون است. تمام 27 مرگ در این مطالعه در میان افرادی بودند که کمتر از 200 سلول CD4 داشتند. Mpox نزدیک به 30 درصد از کسانی که کمتر از 100 سلول CD4 داشتند را از بین برد.

ماهیت این بیماری در بیمارانی که سیستم ایمنی ضعیفی داشتند نیز به طرز چشمگیری متفاوت بود. در حالی که اکثر افراد آلوده به mpox ضایعات را فقط در محل مواجهه نشان می دهند، افراد مبتلا به HIV پیشرفته دچار ضایعات بزرگ و زخمی می شوند که مملو از ویروس در سراسر بدن هستند.

دکتر “در پشت است، روی پاها است، در چشم ها است، همه جا هست – وحشتناک است.” اورکین گفت. این به این دلیل است که سیستم ایمنی به هیچ وجه قادر به مهار ویروس نیست.

او افزود که بسیاری از بیماران همچنین گره هایی در ریه داشتند که باعث ناراحتی حاد تنفسی می شد.

افزودن mpox به لیست عفونت‌های فرصت‌طلب در افراد مبتلا به HIV پیشرفته، کارکنان مراقبت‌های بهداشتی را تشویق می‌کند تا بیمارانی را که بیشتر در معرض خطر بیماری‌های شدید و مرگ هستند، شناسایی و اولویت‌بندی کنند.

بیماران برای جلوگیری از سایر عفونت‌های فرصت‌طلب به آنتی‌بیوتیک نیاز دارند و باید دو دوز واکسن زیر پوست تزریق شود، نه بین لایه‌های پوست که در حال حاضر انجام می‌شود. اورکین گفت.

ایالات متحده mpox را در ماه سپتامبر به لیست عفونت های فرصت طلب در افراد مبتلا به HIV اضافه کرد. به گفته دکتر، سازمان بهداشت جهانی قصد دارد در مورد انجام همین کار در چند ماه آینده بحث کند. مگ دوهرتی، مدیر برنامه های جهانی HIV، هپاتیت و عفونت های مقاربتی در WHO

داده‌های جدید یک «مورد قانع‌کننده» برای اضافه شدن mpox به فهرست شرایط فرصت‌طلبانه است. دوهرتی گفت.

او گفت در بخش‌هایی از جهان که افراد مبتلا به HIV ممکن است به واکسن‌های mpox یا درمان mpox و HIV دسترسی نداشته باشند، “این فقط باید آگاهی را افزایش دهد که ما در آن زمینه‌ها بیش از آنچه که داریم باید انجام دهیم.”

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما